Timur Taş Uçar Hoca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Timur Taş Uçar Hoca

Timur Taş Uçar Hoca,islam,forum,rüşvet,darwinizim,ataizm,satanizm,yaradan,islam,ahlak,zina,din imamları,

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Yemek Tarifi 1299Güvercin Forum http://koxpcu.full-forum.com/

Çankaya`daki rüşvet, Doğan medyasında manşet olmadı 1

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Çankaya`daki rüşvet, Doğan medyasında manşet olmadı 1 Empty
MesajKonu: Çankaya`daki rüşvet, Doğan medyasında manşet olmadı 1   Çankaya`daki rüşvet, Doğan medyasında manşet olmadı 1 EmptyÇarş. Tem. 08, 2009 7:56 pm

Çankaya`daki rüşvet, Doğan medyasında manşet olmadı

CHP`de şimdi de Çankaya depremi yaşanıyor. Çankaya Belediye Başkanı`nın ses kaydı CHP`yi zor durumda bıraktı. Öte yandan bu önemli gelişme Doğan Medyası`nda manşet olmadı.

GÜNÜN MANŞETLERİ
• Gül, Askere Sivil Yargı`nın önünü açtı
• Delilik Parayla mı?
• Halı yıkarken kalp krizi geçirmeyin
• G-8: `Türkiye Bölgesel Etkin Bir Güç`
• 6 ay çekilmeyen maaşa el konacak
• Erdoğan: Olaylar vahşet boyutuna ulaştı
• DTP`nin çözüm önerisi belli oldu
• Google`ın işletim sistemi geliyor
• Tuzla Tersanesi`nde patlama: 1 ölü
• Çin idamlara hazırlanıyor
• Hasankeyf`i gömmeye Avrupalılar razı olmadı
• Silivri`de dava için özel salon inşa edild...
• Yazıcıoğlu, Sivas olayları öncesi dönemin ...
• Başsavcının dava açma hakkının sınırsız ol...
• AK Partili vekil, Çin`i protesto için dost...
• CIA`den Türkiye`ye acil uyarı
• Uygur Türkü`nün balina kadar değeri yok mu?
• Savaş gemilerimiz korsanların peşinde
• Tüketici en çok bankadan şikayetçi
• Somali`de Türk gemisi kaçırıldı!
• Üniversiteliye şok zam!
• Bir orduya karşı tek başına: Bu görüntü ta...
• ``İsrail`e yeşil ışık yakmadık``
• Bilge Köyü Katliamı raporu
İLİŞKİLİ HABERLER
• Başkan aranıyor!
• (DÜZELTME) Çankaya Belediyesi sessizliğe b...
• Çankaya`daki rüşvet, Doğan medyasında manş...
• CHP`li Eryılmaz duman oldu, uçtu
• CHP`li Çankaya Belediyesi`nden `ses` çıkmı...
• CHP`li Eryılmaz ortadan kayboldu!
• Çankaya Belediyesi sessizliğe büründü
• CHP`ye rüşvet garantisi verdi
• CHP`de yaşanan son deprem
• Başkandan CHP`ye rüşvet garantisi
• Rüşvet itirafları Ankara`yı ayağa kaldırdı
• CHP`li Başkan`ın `rüşvet` savunması
• Adamlara para bulmak için 50 takla atıyorum
• Rüşvet itirafları Ankara`yı salladı
• Rüşvet itirafları Ankara`yı salladı
• Rüşvet aldığımız adamın tabelasını neden s...
• Rüşvet itirafları Ankara`yı hoplattı
• Deniz Feneri`nden sonra `Çankaya feneri` p...
• Eryılmaz`a suç duyurusu

1,5 yıl bekledikten sonra Deniz Feneri e.V. Dosyasını yazmaya başlayan Aydın Doğan medyası (Posta, Hürriyet, Milliyet, Radikal, CNNTürk, Kanal D, Star TV) her gün yeni bir Deniz Feneri ve Akman haberi ile okurlarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Ancak ses kaydında CHP belediye Meclis üyelerine rüşvet vermekten iş yapamayacak duruma geldiğini belirten Çankaya Belediye Başkanı ile ilgili haber bugün de Aydın Doğan medyasında manşet olmadı. Sadece Milliyet ve Hürriyet ilk sayfadan, alt tarafta küçük puntolarla haberi verdi.

Bayram Meral ve Derviş Günday`ın milletvekili seçildikten sonra sendikalardan maddi menfaat sağlamaya devam ettiğinin ortaya çıkmasıyla sarsılan CHP`de şimdi de Çankaya depremi yaşanıyor.

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz`ın belediyedeki rüşvet çarkını anlattığı ses kaydı, Ankara`ya bomba gibi düştü. Eryılmaz`ın yaptığı itirafları vahim bulan iktidar ve muhalefet partileri, CHP`ye `gerekeni yap` çağrısında bulundu. AK Parti Grup Başkan vekillerinden Nihat Ergün, olayın ibret verici olduğunu belirtirken, öncelikle CHP`nin inceleme başlatması gerektiğini söyledi. Ergün, `CHP başkasına çamur atmak yerine önce kendi evini temizlemeli.` dedi. Mustafa Elitaş ise Belediye Başkanı`nın bile rüşvet çarkına isyan eder hale gelmesinin çok vahim bir tablo olduğunu vurguladı. İddialar, iktidar partisinin yanı sıra muhalefeti de rahatsız etti. MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, `Gazetelere yansıdığı kadarıyla durum gerçekten çok vahim ve çirkin.` derken, DSP Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Erçelebi, `Kimse `benim hırsızım, yolsuzum daha iyi, seninki kötü` dememeli. Bu tür iddialar incelenmelidir.` uyarısında bulundu. Kanal 7`de önceki akşam yayınlanan Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz`a ait ses kaydı siyasetin gündemine oturdu. Söz konusu kayıtlarda belediyedeki rüşvet çarkını anlatan Eryılmaz, yamyam nitelendirmesinde bulunduğu CHP`li meclis üyelerinin kendisinden tehditle rüşvet aldığını ifade ediyor. Eryılmaz`ın izleyenleri şoke eden itirafları siyasi partilerin tepkisini çekti. AK Parti Grup Başkan vekillerinden Nihat Ergün, iddiaların derhal hukuki açıdan incelenmesi gerektiğini söyledi. Belge gerçekse, olayın ibret verici olacağını belirten Ergün, bu iddiaların siyasi malzeme olmanın ötesinde bir yozlaşmayı ortaya koyduğunu kaydetti. Ergün, `Bu konunun öncelikle CHP yetkilileri tarafından araştırılması, sonuca bağlanması ve hukuk mercileri tarafından da sonuca bağlanması lazım. CHP`nin başkasına çamur atmak yerine kendi evini temizlemesi doğru olur. Gerçekten çok sıkı bir araştırma, CHP`liler arasında bu tür ilişkilerin ne derece olduğunu kamuoyuna sergiler.` diye konuştu. Ergün, Çankaya Belediyesi`nin Cumhuriyet Gazetesi`ne verdiği parasal desteği ise şöyle yorumladı: `Bunlar ideolojik ilişkiler, bu tür ilişkiler insanın gözünü kör ediyor. Hukuk falan bir kenara bırakılıyor. CHP`nin Tuncay Özkan ile ilişkisi de böyleydi. Bu televizyona hizmet satın alıyoruz diye 4 trilyon para transferi yaptılar parti kaynaklarından, ama ortada belgesel falan yok. Sırf ideolojik amaçlarla, hizmet satın alınmadan organizasyonları destekleyebiliyorlar.`

Türk siyaseti ve vatandaş adına büyük üzüntü duyduğunu bildiren MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır ise yetkili mercilerin hemen harekete geçmesini istedi. Türkiye`nin çok yaygın bir yolsuzluk çamurunda boğulduğunu vurgulayan Şandır, şu görüşü dile getirdi: `Gazetelere yansıdığı kadarıyla durum gerçekten çok vahim ve çirkin. Yolsuzluk konusunda iktidar ile muhalefetin birbirinden geri kalır bir tarafı yok. Gazetelere yansıyan bu konuşmalar araştırılmalı ve gerçek tüm çıplaklığı ile ortaya çıktıktan sonra hüküm verilmeli. Eğer bu bir düzmece ise daha kötü. İşin gerçeğini ortaya çıkarma görevi yetkililere düşüyor.` Rüşvet itiraflarına CHP`nin seçimde işbirliği yaptığı DSP`den de sert tepki geldi. Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Erçelebi, her türlü rüşvetin, yolsuzluğun, hırsızlığın karşısında olduklarını ifade ederken, `Kimse `benim hırsızım, yolsuzum daha iyi, seninki kötü` dememeli. İddialar incelenmelidir.` çağrısını yaptı. Bu tür iddiaların parti içinde soruşturulmadığından yakındı. Eryılmaz, `Çün-kü iddiaların muhatabı olan partiler baştan aşağıya bu işin içine bulaşmış.` şeklinde konuştu.

Önce kabul etti, sonra `hayal mahsulü` dedi

Muzaffer Eryılmaz, skandal ses kaydı konusunda çelişkili açıklamalar yaptı. Eryılmaz, konuya ilişkin yazılı açıklamasının başında Kanal 7`de yayınlanan ses kaydının kendisine ait olduğunu kabul etti. Ancak kayıtların kesik kesik ve montajlı olduğunu öne sürdü. Sonunda ise ses kaydı için `hayal mahsulü` nitelendirmesinde bulundu. Kaydın gayri ahlaki bir yöntemle ele geçirildiğini savunan Eryılmaz, şunları kaydetti: `Kesik kesik birbirine eklemelerle ve montajlarla yüklü olması bu işe soyunanların kötü niyetlerini ve aslında bu işin sonucundaki kötü akıbetlerini bir biçimde ortaya koymuştur. Bu yasadışı, hileli ve kişi haklarına sığmayan kurumumuza karşı komplo kuranların hepsi yargı önünde tek tek hesap verecek.`

İşte dinleyenleri şoke eden itiraflar

Adamlar imar komisyonunda. Her gelen dosyanın üzerine atlıyorlar. Ben böyle bir devlet dairesi görmedim. Geliyor, etrafa bakıyor `ben bugün ne götürürüm` diyor. Her gün her birinin koltuğunda bir dosya bir müdürlüğe gidiyorlar. Giriyor yanıma, dışarı çıkıyor; tamam işini hallettim . Şu kadar ver diyor mesela. Değişik bir yer burası. Ben burada hele şu son 4 ayda adam resmen bizi şeyle tehdit etti ya.. Önder Sav ismiyle tehdit etti.

AKP`lilerle yan yana oy kullandılar. Aynı adam diyor ki şeyi geçirmem mesela bizim şimdi hisseli arsa satışlarımız var. Hisseli arsa satışlarımızda şey var yetki vermesi lazım... benim şimdi o yetki var. Şimdi Büyükşehir`e verelim. Melih`in kucağına atacaklar, bunu diyen CHP`li belediye meclis üyeleri. 10 gündür benim Allah`ım şaştı, ben hiçbir işe bakamıyorum. Bütçeyi geçireceğim 24 ile 25 arasında ben onlara para dağıtacağım. 28 tanesini akşam yemeğe götürüyorum.

Buradaki yamyamları doyurmak için bunlara para bulmak için 50 takla atıyorum. Tavacı ne o Recep usta, diye bir i.... Ondan 100-150 milyar rüşvet getirecekler. Bu Meclis üyelerine dağıtılacak. Şimdi bütçe var mesela. Bizim belediye meclis üyelerini yemeğe götürüyoruz. 1.500 dolarlık her birine şey aldırdık 50 tane. 75 bin dolar borca girdik. Yani bu heriflere diyeceğiz ki al işte hediye.

Öyle çirkef bir noktadayız ki bunları desteklemezsen her gün geliyor benim personeli şurdan al şuraya ver diyor. Hayır desem küstüm gittim diyor falan öyle p....`le uğraşıyoruz. Bak şimdi Balbay`a (Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay) nerdeyse şimdi 1-15 aydır ödeyeceğiz. Cumhuriyet`e büyük desteğimiz oluyor. Yani gazetelerini alıyoruz dağıtıyoruz, ilan veriyoruz. Kolay değil gazete.

Personel dediğin işte bu tipler, TİP`çi, TİSİP`li, ÖDP`li; EMEK`li, DEHAP`lı personel onlar. Biz CHP`liyiz, ben burada particilik yapmıyorum ama halinize tavrınıza dikkat edeceksiniz. Benim yanımda CHP`yi eleştiriyorlar. Olur mu ... o partili ve ben belediye başkanıyım.

Rüşvetin cezası 12 yıla kadar hapis
http://timurtashoca.yetkinforum.com

Çankaya`daki rüşvet, Doğan medyasında manşet olmadı 1
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çankaya`daki rüşvet, Doğan medyasında manşet olmadı 2
» Bildiğimiz rüşvet artık rüşvet değil!
» rüşvet tarihi 2
» dogan tv hz ali ve hüseyine terbiyesizlik
» rüşvet hakkında ayet